Navrhneme a dodáme chytré
řešení ohřevu vody a vytápění,

které vám sníží vaše výdaje za
energie.

Reference

V této sekci si můžete prohlédnout fotografie vybraných instalací solárních systémů TUBOSOL.
V případě zájmu Vám zašleme kontakt na některé z našich zákazníků, abyste si mohli ověřit, že naše
systémy opravdu fungují tak, jak uvádíme.

Instalace solárního systému s kolektory Apricus AP na budovu společnosti Altech s.r.o.,
Uherské Hradiště

Na budově společnosti Altech s.r.o., která se zabývá výrobou plošin pro bezbariérový přístup, jsme nainstalovali solární systém s 10 kolektory Apricus AP-30. Tento solární systém zajišťuje teplou vodu pro 60 zaměstnanců společnosti. Solární kolektory jsou nainstalovány ve sklonu 55°, aby došlo ke zvýšení tepelných zisků v přechodných obdobích a omezení výkonu systému v létě, kdy je teplé vody dostatek.

Systém je osazen čerpadlovou jednotkou Resol FlowSol XL a řízení zajišťuje regulace DeltaSol BX. Dále je osazen Dataloggerem pro monitorování funkce solárního systému.

 • 10 ks Apricus AP-30
 • nádrž Quantum ZDV 1500 litrů

IInstalace solárního systému s kolektory Apricus AP na budovu klubovny golfového areálu, Ostrožská Nová Ves

Na budově klubovny golfového areálu v Ostrožské Nové Vsi jsme instalovali 6 kusů trubicových kolektorů Apricus AP-30. Solární kolektory ohřívají vodu ve 2 nádržích o objemu 1000 litrů. Sestava je poháněna čerpadlovou jednotkou Meibes SolaVentec a řízena regulací Steca TR 0301 SC.

 • 6 ks Apricus AP-30
 • nádrž Regulus 1000 litrů

Instalace solárního systému Tubosol AP 120, Brno

Na rodinný dům v Brně jsme instalovali 4 kolektory Apricus AP-30. Pro optimální tepelné zisky jsme realizovali atypickou konstrukci s natočením na šikmé střeše přesně na jih. Solární systém je poháněn čerpadlovou jednotkou Meibes SolarVentec II a řízen regulací Siemens a zajišťuje ohřev vody a přitápění pro 8 osob.

 • 4 ks Apricus AP-30
 • nádrž PAST 900 l

Instalace solárního systému Tubosol AP 120/1000, Uherské Hradiště

Na rodinný dům v Uherském Hradišti jsme instalovali 2 kusy kolektorů Apricus AP-30 a 4 kusy kolektorů Apricus AP-15. Solární systém je osazen akumulační nádrží Dražice NADO 1000/100 v3 a je využíván k ohřevu vody pro 5člennou rodinu. Dále systém slouží k přitápění v přechodných obdobích a v létě pomocí bazénového výměníku ohřívá vodu ve venkovním bazénu. Celý systém je řízený regulací Resol DeltaSol ES.

 • 2 ks AP-30 + 4 ks AP-15
 • nádrž Dražice NADO 1000/100 v3

Instalace solárního systému Tubosol AP 30/300, Lažánky

Instalace standarního solárního systému Tubosol AP 30/300 s 30trubicovým kolektorem Apricus AP-30 a nádrží Dražice OKC 300 NTRR/SOL. Horní výměník solárního systému je napojen na plynový kotel pro ohřev vody v případě nepříznivého počasí.

 • 1 ks Apricus AP-30
 • nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL

Instalace solárního systému Tubosol AP 30/300, Bystřice nad Pernštejnem

Instalace standarního solárního systému Tubosol AP 30/300 s 30trubicovým kolektorem Apricus AP-30 a nádrží Dražice OKC 300 NTRR/SOL. Solární kolektor je umístěný na ploché střeše ve sklonu 60 °, aby došlo ke zvýšení tepelných zisků v přechodných obdobích. V případě nepříznivého počasí je možné vodu v nádrži ohřát buď plynovým kotlem, nebo přídavnou elektrickou topnou patronou.

 • 1 ks Apricus AP-30
 • nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL

Instalace solárního systému Tubosol AP 30/250, Ostrožská Nová Ves

Na rodinném domě v Ostrožské Nové Vsi jsme instalovali solární systém s 250litrovou nádrží Dražice OKC 250 NTRR/SOL a trubicovým kolektorem Apricus AP-30. Systém je osazen čerpadlovou jednotkou Resol FlowSol S a řízen regulací DeltaSol BS Plus.

 • 1 ks Apricus AP-30
 • nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL

Instalace solárního kolektoru Apricus AP 30, Vizovice

Na rodinném domě ve Vizovicích jsme stávající nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL doplnili o solární kolektor Apricus AP-30 a potřebné příslušenství. Systém je osazen čerpadlovou jednotkou Resol FlowSol S a řízen regulací DeltaSol BS Plus.
V rámci montáže jsme navrhli a vyrobili atypickou konstrukci pro umístění solárního kolektoru. Konstrukce se skládá z hliníkovích profilů a nerezových závrtných tyčí. Na této konstrukci je umístěna již standardní konstrukce pro montáž kolektoru na plochou střechu. Sklon kolektoru je nastaven na 55°, aby došlo k maximalizaci tepelných zisků v přechodných obdobích.

 • 1 ks Apricus AP-30
 • nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL

Instalace solárního kolektoru Tubosol TP 30 na budovu kláštera, Tasovice u Znojma

V rámci rekonstrukce budovy kláštera byl stávající systém s akumulační nádrží o objemu 600 litrů doplněn o jeden solární kolektor Tubosol TP 30, který byl z důvodu zvýšení zimních zisků přizvednutý oproti standardnímu sklonu střechy. Systém bude v budoucnu rozšířen o další kolektory Tubosol TP 30 a také o další akumulační nádrž.

 • 1 ks Apricus AP-30
 • nádrž Galmet 600 litrů

Instalace solárního systému Tubosol TP 30/300, Praha

Solární systém se skládá z 2 kusů kolektorů Tubosol TP 15, solární nádrže Dražice OKC 300 NTRR/SOL a čerpadlové jednotky s integrovanou regulací Resol. Jako záložní zdroj ohřevu vody slouží tepelné čerpadlo, které je napojeno na horní výměník solární nádrže.

 • 2 ks TUBOSOL TP 15
 • nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL

Instalace solárního systému Tubosol TP 25/250, Ronov nad Doubravou

Kompletní instalace solárního systému s kolektorem TP 25 a solární nádrží Dražice OKC 250 NTRR/SOL. Systém je poháněn čerpadlovou jednotkou Resol FlowSol S a řízen regulací DeltaSol BS Plus. Solární systém zajišťuje ohřev vody pro 4 člennou rodinu a jako záložní zdroj slouží kotel napojený na horní výměník solární nádrže.

 • 1 ks TUBOSOL TP 25
 • nádrž Dražice OKC 250 NTRR/SOL

Instalace solárního systému Tubosol TP 30/300, Ořechov u Brna

Kompletní instalace solárního systému s kolektorem TP 30 a solární nádrží Dražice OKC 300 NTRR/SOL. V případě nepříznivého počasí je voda v solární nádrži dohřívána elektrickou topnou patronou.

 • 1 ks TUBOSOL TP 30
 • nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL

Instalace solárního kolektoru Tubosol TP 30, Sobáčov

Stávající topný systém byl doplněn o solární kolektor Tubosol TP 30, který zabezpečuje ohřev vody pro 4 člennou rodinu. Kolektor ohřívá primárně nádrž o objemu 300 litrů. Ve chvíli, kdy je voda v nádrži nahřátá na 60°C, dochází k přepnutí solárního ohřevu do akumulační nádrže o objemu 1000 litrů, kde se teplo dále akumuluje. Díky tomu je celková kapacita ohřáté vody zvýšena a v případě nepříznivého počasí je k dispozici větší množství ohřáté vody.

 • 1 ks TUBOSOL TP 30
 • nádrž Dražice OKC 300 NTRR/SOL

Instalace solárního systému Tubosol TP 30/500, Vésky

Kompletní instalace solárního kolektoru Tubosol TP 30 a akumulační nádrže Dražice NADO 500 v3 se dvěma výměníky a vnořeným zásobníkem pro pitnou vodu. Celý systém je řízen regulací Resol DeltaSol BS Plus a disponuje řízenou stratifikací – znamená to, že se v první řadě ohřívá horní polovina nádrže (prostřednictvím horního výměníku) a ve chvíli, kdy je teplota vody dostatečná, přepne se ohřev do dolní poloviny nádrže. Díky tomu dokáže systém připravit dostatečně teplou vodu i při velmi nízké intenzitě slunečního záření. Systém je připraven na rozšíření o 20trubicový kolektor.

 • 1 ks TUBOSOL TP 30
 • nádrž Dražice Nado 500/100 v3

Instalace solárního kolektoru Tubosol TP 20, Domanín

Doplnění stávajícího systému o solární kolektor Tubosol TP 20 včetně příslušenství (čerpadlová jednotka Resol a regulace DeltaSol BS Plus).

 • 1 ks TUBOSOL TP 20

Instalace solárního kolektoru Tubosol TP 20, Zbýšov

Doplnění stávajícího systému o solární kolektor Tubosol TP 20 včetně příslušenství (čerpadlová jednotka Resol a regulace DeltaSol BS Plus).

 • 1 ks TUBOSOL TP 20

Napište nám!

Ozveme se do 24 hodin.